...přichází pár novinek. Když jsem před několika týdny smazal starý web, nebyla to tak úplně plánovaná aktivita. V hlavě už jsem měl nějaké ty přestavy o novém webu Drugy, ale přesto se věc urychlila díky jednomu zlovolnému překliknutí. Jenže, koho zrovna tohle zajímá, že? Pojďme si náš nový web trochu představit.

Druga v trávěPřes jaro se nám sestava Drugy ustálila. Jako první výzvu jsem si vytyčil nafocení společných fotografií. Stylově jsem k tomu vybral slovanské hradiště v pražské Divoké Šárce. Neděle byla slunná a horká. Kapela vystoupila na skalnatý ostroh a zkoušela nemžourat do slunce. Kája Bendová cvakala spoušť a zachytila nás v různých sedech, ležení i stojení. Jenda, náš nový bubeník, si poslechl mé povídání o Šárčině skoku, místu, odkud podle pověsti dívka skokem nabídla svou duši bohům a zaplatila za svou zradu na Ctiradovi. Tak jsme se ve sváteční obuvi, která se k nedělnímu focení náležitě hodí, vydali po kamenné stezce směrem nad koupaliště Džbán. Teprve na kraji srázu jsem si všiml pěšiny směřující dolů do údolí. Nezdála se ani příliš strmá... dokud za několika keříky nezatočila. Celá kapela klouzala po svahu směrem k potoku, o který se zastavila. Přes potok ležely místo lávky jen dvě klády, takže každý přešel, jak zvládl. Romča například brodila. Na druhé straně mě čekalo milé překvapení, neboť tu s přáteli seděl a maloval známý malíř knižních obálek Milan Fibiger. Ze staré známosti jsme spolu prohodili pár nostalgických vět a Druga vyrazila údolím zpět. Zamlsali jsme si u koupaliště a cestou podél potoka jsme každého člena vyfotili. Vše je na novém webu.

U nového webu jsem nechtěl moc měnit strukturu. Spíš mi přišlo líto, že podle jeho starého vzhledu by nás na kapelu hrající písně pohanské a inspirované pověstmi nikdo netypoval. Taky jsem se rozhodl pročistit staré články (nakonec z nich nezůstal žádný, kromě těch shrnujících historii skupiny a pár odkazů na články z médií) a fotogalerii (která již není složitě členěna podle sestav). Na pozadí webu můžete aktuálně obdivovat malbu Karolíny Bendové k bookletu našeho CD Pramenům a vílám.

Právě zmíněné CD již neprodáváme jen na koncertech, ale je možné jej objednat a zakoupit v mp3 i jako CD v různých obchodech. Navíc už po nějakou dobu si lze objednat i naše tričko. Na webu je tedy nově samostatná stránka s odkazy do různých e-shopů s naší hudbou a tričkem.

To staré je tu stále k nalezení (zpěvník, povídání o členech kapely, koncerty, CD). Ať Vám náš web pěkně slouží a bude Vás bavit. Zdraví Vořech.

Koncerty

  • 11. duben 2019
    Blavicon 2019
  • 22. červen 2019
    FAUN, Deloraine, Druga

CD Pramenům a vílám

Partneři

 

Logo ČPS
© 2019 Kapela Druga   |  Joomla Templates by   Joomzilla.com
Back to Top